Варди не е забравил да бележи - Лестър се разправи категорично със Стоук

1092 0

Правещият впечатляващ сезон до момента Лестър надигра с класическото 3:0 гостуващия Стоук Сити в пореден мач от английската Висша лига. С голове на Дани Дринкуотър (42'), Джейми Варди (66') и Леонардо Уйоа (87') "лисиците" тушираха неудобния отбор на Стоук.

По този начин Лестър излезе на първа позиция в класирането с 47 точки, като след изиграването на този кръг единствено успех на Арсенал над Челси може да измести отбора на Клаудио Раниери от върха.

Три минути преди края на първата част след изчистване от корнер Дринкуотър успя с плътен удар да открие резултата на "Кинг Пауър Стейдиъм".

В 66-ата минута пък Джейми Варди за пореден път демонстрира своя голмайсторски нюх. Дринкуотър го изведе сам срещу Джак Бътланд, нападател излъга вратаря с едно докосване и от малък ъгъл отбеляза за 2:0.

В 87-ата минута пък Риад Марес премина добре покрай бранител на "грънчарите", центрира по земя, а Леонардо Уйоа оформи класическото 3:0 за Лестър.