Тотнъм обърна Кристъл Палас след шедьовър на Деле Али

1112 0

Тимът на Тотнъм обърна местния съперник Кристъл Палас и го надви с 3:1 на неговия "Селхърст Парк" в пореден мач от следобедната сесия на Висшата лига на Англия. И четирите попадение в западен Лондон пък бяха дело на играчи на "шпорите", след като Ян Вертонген си отбеляза автогол в 30-ата минута. Хари Кейн (63'), Деле Али (84') и Насер Шадли (95') пък бяха точни за Тотнъм за крайното 3:1.

В 30-ата минута опитният бранител на гостите Ян Вертонген откри резултата в мача след като си отбеляза автогол. Белгийският защитник опита да предотврати центриране на Уилфред Заха, но засече кълбото в мрежата на Юго Лорис - 1:0.

Десет по-късно левият бек на Тотнъм Дани Роуз бе близо до изравнително попадение, но опасният му удар бе отразен от Уейн Хенеси с брилянтно спасяване.

През втората част последва затягане в редиците на Маурисио Почетино и английският таран на Тотнъм Хари Кейн изравни резултата след попадение в 63-ата минута. Двадесет по-късно пък младият английски халф Деле Али сътвори истински шедьовър, обръщайки мача за своите след страхотно попадение. Младият халф получи кълбото, овладя във въздуха, елиминира противник със завъртане и с плътен удар извън очертанията на наказателното поле направи резултата 2:1.

В последните минути на срещата Насер Шадли узакони победата на Тотнъм и оформи крайното 3:1.

Така "шпорите" се настани трайно на четвъртата позиция с 42 пункта след поражението на Манчестър Юнайтед от Саутхамптън (0:1), докато Кристъл Палас се свлече до 11-ото място с актив от 31 точки.