Ван Дайк не беше губил 95 мача с Ливърпул на "Анфийлд", но в следващите два загуби всичко

1617 0

Кошмарна се оказва на историята на Върджил ван Дайк с Ливърпул през този сезон, а конкретно настоящата седмица сигурно е най-лошата в професионалната му кариера.

Ван Дайк трябваше да държи отбраната при опасни атаки

Изненадващи резултати

Мърсисайдците успяха в рамките на три дни да се отдалечат максимално от трофеите във Висшата лига и Лига Европа за сезон 2023/24. В четвъртък Аталанта шокира с 3:0 като гост на "Анфийлд" в четвъртфинал за международния турнир, а в неделя Кристъл Пасал спечели в Ливърпул с 1:0.

В рамките на 97 домакинства с мърсисайдците, в които Ван Дайк е участвал, това бяха първите му две загуби насред "Анфийлд". Неговият актив е 79 победи, 16 равенства и двете поражения.

Конкретно във Висшата лига "червените" нямаха поражение като домакини от есента на 2022 г. Следете всичко най-интересно от английския елит със SportLive.bg!

Още: Изненадващ треньор може да поеме Ливърпул, и той е с опит в Бундеслигата

Ливърпул съсипва целия си сезон с 3 мача? Арсенал показва достоен ли е за шампион във Висшата лига