Уотфорд с впечатляващ обрат срещу Тотнъм и продължава без грешка

Снимка: Getty Images/Gulliver

1124 0

Уотфорд продължи впечатляващия си полет във Висшата лига с четвърта поредна победа. "Стършелите" постигнаха впечатляващ обрат срещу Тотнъм и грабна трите точки след 2:1. В 53-ата минута Абдулай Дукуре си вкара автогол, с който гостите поведоха. В 69-ата капитанът на домакините Трой Дийни изравни, а в 76-ата Крейг Каткарт донесе обрата. По този начин домакините имат само победи от началото на кампанията, докато "шпорите" са с 3 победи и вече 1 загуба.

Още от самото начало на пъровото полувреме "шпорите" наложиха натиск, който обаче не даде резултат. Чистите положения не бяха толкова много и логично двата отбора се оттеглиха при нулево равенство. Втората част предложи обаче нещо напълно различно. В 53-ата минута Абдулай Дукур си отбеляза автогол, като отклони съперников удар в собствената си мрежа.

В 69' домакините успяха да изравнят Трой Дийни се освободи при центриране от ъглов удар и прати топката във вратата за 1:1. 7 минути по-късно, отново от ъглов уар и вдъхновени от мощната подкрепа на феновете, Уотфорд стигна до пълен обрат. Хосе Холебас изпрати фантастично центриране в наказателното поле от ъгловия удар, а Крейг Каткарт спечели въздушния сблъсък. В 88' Хари Кейн имаше възможност да се разпише, но ударът му с глава мина над напречната греда.