"Умрялата лисица" Вила излъга Уест Бромич

Снимка: Getty images/Gulliver

1425 0

Астън Вила е първият отбор, достигнал до полуфиналите за ФА Къп.

Тимът от Бирмингам победи като домакин Уест Бромич с 2:0, с голове на Делф и Синклеър.

За да е пълна драмата двата тима завършиха мача с по 10 души.

А какво би бил мач в Бирмингам без нахлуване на фенове? Това се случи точно 4 пъти.

Това бе и втора победа за 3 дни над регионалния враг, след като Вила победи с 2:1 в мач от шампионата.

Началото на мача не предвещаваше такъв развой, тъй като Астън Вила не можеше по никакъв начин да противодейства на съперниците си през първото полувреме.

Отборът на гостите диктуваше изцяло положението през, но редица пропуски ги лишиха от откриване на резултата.

Астън Вила играха изключително беззъбо и не успяваха да достигнат дори до ъглов удар. Те изцяло приеха играта в своята половина и изглеждаха безпомощно пред връхлитащите играчи на Уест Бромич.

През първото полувреме домакините не успяха да отправят нито един изстрел към противниковата врата.

И напук на това през втората част именно Вила изле

Скот Синклеър увлече защитата на гостите и пусна към непокрития Фабиан Делф, който извън наказателното поле би диагонално и отбеляза първия си гол от година насам – 1:0.

Гостите реагираха като ужилени и се хвърлиха да изравняват.

След корнер и добавка Лескот отправи топовен изстрел с глава от далечната греда, но не успя да намери очертанията на вратата в 57-ата минута.

Гостите започнаха да се губят идея и атаките им все повече губеха острота.

За капак, в 80-ата минута, те останаха с човек по-малко, след като Якоб получи втори жълт картон.

Скот Синклеър сложи точката с втори гол в 85-ата минута. Той проби отдясно, финтира защитник на гостите и с фалцов диагонален удар удвои за Вила.

В края на редовното време Гилиш от домакините остави тима си с човек по-малко, след като получи незаслужен втори жълт картон при борба за топката.

Традицията бе спазена и феновете на Бирмингамци нахлуха в продължение на инфарктен за тях мач. Отделни запалянковци прегръщаха на терена и играчите на своя отбор, радващи се на головете.

След последния съдийски сигнал от фенове от всички сектори нахлуха, за да прегръщат играчите на Астън Вила, които продължават на полуфинал.