Астън Вила видя първа победа от незапомнени времена

1262 0

Астън Вила постигна първата си победа в последните си шест мача във Висшата лига, налагайки се след късна драма над Уест Бромич Албиън с 2:1. "Виланите" заслужено стигнаха до победата, след като имаха превъзходство почти през целия двубой.

Тимът на Тим Шерууд поведе още в 1-ата минута, като точен бе Габриел Агбонлахор, а Саидо Бераино върна интригата в 66-ата минута на двубоя. Той бе оставен непокрит след центриране от корнер и с глава прати топката в мрежата на бирмингамци.

Астън Вила изстрада победата си, стигайки до втори гол едва в 93-ата минута. Тогава Вила получи право да изпълни дузпа за нарушение на Бен Фостър срещу Лоутън. Кристиан Бентеке не сгреши от бялата точка - 2:1.

Двубоят бе белязан и от спорно положение в 14-ата минута. При атака на бирмингамци Агбонлахор стреля, а Бен Фостър улови, след което изпусна. Топката мина с голяма част от обема си голлинията, но реферът на срещата не забеляза това и не зачете гола.