Уест Хем надигра Лестър и се задържа в топ 4

Снимка: Justin Setterfield/Getty Images

750 0

Уест Хем победи Лестър с 3:2 в мач от 31-вия кръг на английската Висша лига и заплете интригата в борбата за челните места в шампионата. "Чуковете" вече са на четвърто място, като са на една точка от "лисиците", които са на трета позиция.

В 29-ата минута Джеси Лингард получи пас отдясно и с изстрел от воле откри резултата. В 44-ата минута Лингард беше изведен от Боуен на празна врата и не сгреши за 2:0. Втората част също започна по-силно за "чуковете" като Джаръд Боуен е 48-ата минута направи резултата класически.

В 54-ата минута Диоп вкара четвърти гол във вратата на Каспър Шмайхел, но той беше отменен поради засада. Лестър върна гол в 70-ата минута чрез Келечи Ихеаначо. В самия край на двубоя "лисиците" отново Ихеаначо прати топката в мрежата на Фабиански.

С победата Уест Хем вече има 55 точки и влезе в топ 4. Лестър е трети с 56 точки. Близо до топ 4 са още Чесли с 54 точки и Ливърпул с 52 пункта.

А кой футболист следи Уест Хем, разберете тук.