УЕФА наказа Емилиано Мартинес

977 0

След провокативното си държание по време на мача реванш с Рен от четвъртфиналите в Лигата на конференциите, вратарят на Астън Вила Емилиано Мартинес беше наказан от УЕФА с един мач.

Правило го измъкна по време на двубоя, но не и след това

Световният шампион с Аржентина от Мондиала в Катар през 2022 година, се отърва от червен картон в хода на двубоя заради любопитно правило на европейската централа и ФИФА, според което официалните предупреждения в редовното време се анулират при евентуални изпълнения на дузпи.

Припомняме, че срещата Рен - Астън Вила имаше именно такава развръзка, след като в редовните 90 минути, френският отбор стигна до равенство в общия резултат след 2:1. В продълженията не се стигна до нови попадения и така трябваше да се изпълняват 11-метрови наказателни удари. Там Мартинес получи жълт картон, при все че вече имаше такъв от по-рано, но заради правилото на УЕФА и ФИФА се размина с изгонване.

Още: От Лил разкритикуваха Емилиано Мартинес заради скандалното му отношение (ВИДЕО)

Така аржентинецът оставя своя тим в първия полуфинален сблъсък с Олимпиакос, в който бирмингамци ще са домакини на 2 май, а реваншът в Гърция ще бъде седмица след това.

Правилото, което едва ли знаехте: Защо Емилиано Мартинес не бе изгонен след втори жълт картон? (ВИДЕО)

Емилиано Мартинес и Унай Емери заговориха за "невъзможното" и му отвърнаха със "Защо не?"

"Получих каквото искам и не ми пука за новите правила": Мартинес се подигра с ФИФА