Удар с чук по Пелегрини и Манчестър Сити

2052 0

Опитът на Манчестър Сити да постави под напрежение лидерът в Премиършип Челси претърпя неуспех, след като "гражданите" загубиха с 1:2 от Уест Хям.

Момчетата на Мануел Пелегрини, които заемат второ място в класирането, се надяваха да смалят разликата с лондончани на две точки, преди двубоя на Челси с Манчестър Юнайтед в неделя. "Чуковете" обаче не допуснаха поражение от гостите си, които претърпяха втора загуба във Висшата лига, след като паднаха от Стоук през август.

Морган Амалфитано откри резултата в 21-та минута, а Диафра Сако добави втори гол в 75-та минута. За тима на Мануел Пелегрини се разписа Давид Силва.