Трудна, но сладка първа победа за Емери в Арсенал

969 0

Отборът на Арсенал постигна първа победа за сезона във Висшата лига, след като се наложи над Уест Хям с 3:1. Срещата се игра на стадион "Емирейтс", като това бе второ поредно лондонско дерби за "топчиите".

До момента и двата тима имаха в актива си две поражения и съответно 0 точки в класирането. Играчите на Унай Емери отново показваха колебания в защита и първи от това се възползва капитана на "чуковете" в тази среща Марко Арнаутович, който откри резултата. До края на първата част обаче домакините изравниха след като Начо Монреал засече центриране на Ектор Бейерин.

През втората част на терена се появиха Александре Лаказет, а по-късно и Дани Уелбек и именно те бяха в центъра на събитията до края на двубоя. Френският нападател отправи удар в 70', който рикошира в играч на гостите и влетя в мрежата на Фабиански. В добавеното време и Уелбек се разписа, след като спокойно се разходи из наказателното поле и хладнокръвно завърши и оформи крайния резултат.