Тотнъм срази Саутхемптън след ерата "Моуриньо"

Снимка: Gulliver/GettyImages

1294 0

Лондонският Тотнъм тръгна перфектно в първия мач след уволнението на Жозе Моуриньо. Столичани постигнаха обрат и победиха Саутхамптън с 2:1. Дани Ингс откри за гостите след половин час игра, ала Гарет Бейл изравни след час игра. Хюн-Мин Сон донесе победата на водения от Райън Мейсън тим с гол от дузпа в последната минута.

Това е втори успех за Тотнъм в последните шест шампионатни мача. Победата ги прати на седмо място, но "шпорите" изостават на 4 точки от Челси и Уест Хям, които са четвърто и пето място. Саутхамптън записа 12-а загуба в последните 16 мача във Висшата лига и заема 14-о място.