Тотнъм си гарантира участие в Шампионска лига, Челси се дъни срещу новак

950 0

Отборът на Тотнъм спечели трудно домакинския си мач над Нюкасъл на "Уембли". "Шпорите" спечелиха с 1:0, но тази ценна победа значи, че и през другия сезон тимът ще играе в Шампионска лига.

Единственото попадение в срещата падна след почивката. Атака, която премина през Деле Али и Хюн Мин Сон, завърши с пас към Хари Кейн, който елегантно я прати във вратата на "свраките".

Момчетата на Рафа Бенитес имаха своите шансове и дори удариха греда, но така и не стигнаха до попадение.

В същото време другият кандидат за участие в най-комерсиалния футболен турнир - Челси получи жесток удар, след като не успя да победи новака Хъдърсфийлд. Двата тима завършиха 1:1 на "Стамфорд Бридж", което рязко намали шансовете на "сините" за Шампионска лига.

Първото полувреме бе без попадния, но през второто имаше по едно попадение в двете врати. Първо Депоатр се разписа, а след това Алонсо изравни след щастлив рикошет в главата му.