Тотнъм с голяма крачка към топ 4

891 0

Тотнъм се доближи много до това да си осигури футбол в Шампионска лига през следващия сезон, след като победи Уотфорд с 2:0 у дома в мач от 36-ия кръг на Висшата лига.

"Шпорите“ не спечелиха последните си два мача в първенството и бяха под напрежение от петия в класирането Челси, но отговориха подобаващо при домакинството на „стършелите“. Деле Али даде преднина на лондончани още в 16-та минута след добра асистенция на Кристиан Ериксен, а три минути след почивката Хари Кейн покачи на 2:0.

До края на двубоя не паднаха повече голове и Тотнъм прибави три точки към актива си, като вече има 71, с пет повече от Челси. Това означава, че възпитаниците на Маурисио Почетино имат нужда от пет точки в оставащите си три срещи, за да са сигурни за топ 4. Уотфорд заема 13-та позиция в класирането с 38 точки.