Тотнъм се добра до измъчен успех срещу слабак за Купата на лигата

1531 0

Елитният Тотнъм подцени сериозно Шефилд Юнайтед и стигна едва-едва до 1:0 у дома срещу сензацията в турнира за Купата на лигата в Англия.

Лондончани имаха контрол върху срещата, но създадоха много малко положения в мача, а през първото полувреме Адебайор се отчете с отчайващ пропуск.

Ерик Дайър също пропусна за домакините, докато на два пъти гостите можеха да поведат, но бяха неточни в завършващата фаза.

През втората част "шпорите" продължиха да владеят повече топката, но положения липсваха. Така обаче се стигна до 73', в която беше отсъдена дузпа.

Тогава при единоборство Макевъли игра с ръка в наказателното поле, а минута по-късно Андрюс Таусенд успя да реализира - 1:0.

Шефилд обаче ще има шанс да се класира за полуфиналите на турнира, тъй като на 28-и Тотнъм ще гостува на "Брамбъл Лейн". Шансовете на Юнайтед обаче изглеждат по-скоро илюзорни.