Тотнъм се добра до финал срещу Челси

1399 0

Стадион "Уембли" ще бъде препълнен на 1-и март, когато във финала за Купата на Лигата в Англия един срещу друг ще се изправят лондонските съперници Тотнъм и Челси.

Тази вечер "шпорите" се добраха до 2:2 при гостуването си на Шефилд Юнайтед и с общ резултат 3:2 стигнаха до заветния финал за "Кепитъл Уан Къп".

В 28' Кристиан Ериксен даде аванс на своя тим и Тотнъм изигра изключително слаб час футбол, което можеше да струва много скъпо на тима.

В рамките на само 120 секунди Шефилд обърна с голове на Че Адамс (77, 79), а след това Мишел Ворм направи феноменално спасяване при удар на Рийд.

Все пак отново Ериксен успя да се разпише 2 минути преди края, с което спаси Тотнъм от още 30 минути футбол и евентуални дузпи.

Вчера пък Челси спечели срещу Ливърпул с 1:0 у дома след продължения, като двата тима ще играят един срещу друг на финал за Купата на лигата за пръв път след 2008 година, когато Бербатов вкара за 1:1, а след продължения "шпорите" удариха съперника с 2:1.