Тотнъм с категорична победа над Съндърланд

840 0

Тотнъм победи Съндърланд с категоричното 4:1 в мач от 22-рия кръг във Висшата лига.

Въпреки че Тотнъм стартира по-динамично срещата и с по-добри голови възможности, така и не успяха да открият резултата. Така в края на първото полувреме в 40-а минута Съндърланд поведе с гол на Патрик ван Анхолт,  2 минути по-късно "шпорите" се върнаха в мача чрез попадение на Ериксен.

През второто полувреме  домакините отбелязаха още 3 попадения и направиха истински обрат срещу "черните котки". между 60-а и 67-ма Тотнъм натрупа преднина от 2 гола чрез попаденията на Дембеле с удар от около 11 метра и второто такова на Ериксен. Крайното 4:1 оформи Хари Кейн, който се разписа от дузпа.

Със спечелените три точки Тотнъм събра актив от 39 точки и се доближи само на 1 от третия Манчестър Сити. Съндърланд пък остава в на 19-то място с 18 точки.