Тотнъм разби Лестър, измести Арсенал и продължава да мечтае за Шампионска лига (ВИДЕО)

1645 0

Тотнъм победи Лестър с 3:1 в 35-ия кръг на Висшата лига. "Шпорите" изпревариха отбора на Арсенал, заемайки така бленуваното 4-о място във временното класиране, осигуряващо място в Шампионска лига.

Резултата с глава откри Хари Кейн (22') след центриране от корнер на Хюн-Мин Сон. Второто попадение за домакините реализира именно асистента за първото Сон, който в 60-ата минута, след прекрасен рейд на резервата Кулушевски излезе сам срещу вратаря Каспер Шмайхел. Класически резултата направи отново южнокореецът (80') след невероятен изстрел извън наказателното поле. Изненадващо красиво попадение в добавеното време на Келечи Ихеаначо оформи крайното 3:1 (91').

"Шпорите" временно заеха 4-ото място в класирането, изпреварвайки Арсенал, докато Лестър остава по средата на таблицата. На възпитаниците на Антонио Конте предстои да срещнат изключително трудното предизвикателство в лицето на Ливърпул. Дори негативен резултат срещу мърсисайдци може да бъде компенсиран седмица по-късно, когато "белите" посрещат прекия си конкурент, Арсенал.

Срещата започна с превес в притежанието на топката за Тотнъм. 10 минути след началото на срещата обаче защитата на "шпорите" започна да се пропуква след всяка атака на гостите. В 12-ата минута Патсън Дака изпрати топката в гредата на вратата, пазена от Юго Лорис.

Само 3 минути по-късно "лисиците" отново имаха числено преимущество в наказателното поле на противника и само умелата намеса на Бен Дейвис, който изчисти топката, спаси неговия отбор от попадение.

Сякаш от нищото устремът на възпитаниците на Брендън Роджърс рязко бе спрян след гол на Хари Кейн в 23-ата минута. Центриране от корнер на Хюн-Мин Сон спомогна за 12-ия гол в последните 20 срещи за Кейн във Висшата лига.

Днешното попадение бе 17-о такова за британеца срещу този съперник. През годините той е допринесъл за 22 точки на своя Тотнъм само в срещи срещу Лестър. Единствено легендата Алан Шиърър има повече попадения срещу един и същ съперник (20 срещу Лийдс).

В 33-ата минута грешка в защита на Нампали Менди изпрати голмайстора на "белите" сам срещу Каспер Шмайхел. Нападателят обаче видимо не очакваше подобна неточност и даде шанс на вратаря да реагира по прекрасен начин, спасявайки отбора си от сигурно второ попадение.

6 минути по-късно (39') изритана по земя топка в наказателното поле на Тотнъм даде шанс на нахлуващия на втора греда Патсон Дака да изравни резултата. Сантиметри не достигнаха на нападателя да засече коженото кълбо срещу оставения сам срещу него Лорис.

Второто полувреме започна солидно за гостите, които взеха превес в притежанието на топката. 15 минути след началото на втората част "лисиците" владееха с над 10% повече коженото кълбо от своя опонент.

Подобно на първите 45 минути стабилното представяне на Лестър бе смачкано след нов гол на Тотнъм. Хюн-Мин Сон бе оставен сам срещу вратата след прекрасен пробив на влезлия като резерва Деян Кушулевски и удвои преднината на своя отбор (60').

Влизането на Кулушевски напълно преобрази играта на "шпорите". Шведският нападател на няколко пъти се подигра с футболистите на съперника, преодолявайки по няколко от тях наведнъж. Невъзможността крилото да бъде спряно "оцвети" Люк Томас и Даниел Амарти в жълто.

Съвършен изстрел на Хюн-Мин Сон в 80-ата минута взриви трибуните, правейки резултата 3:0. Далеч от наказателното поле южнокореецът отправи уникален удар, попаднал в горния ляв ъгъл на вратата на гостите.

Срещата изглеждаше, че се доиграва, когато в 91-ата минута, Ихеначо отбеляза почетното попадение за отбора си, правейки резултата 3:1.

Това по никакъв начин не повлия на крайното класиране. Пред Тотнъм предстои да се изправи в пряк двубой срещу главния претендент за 4-ото място Арсенал, които са само с 1 точка и мач по-малко зад съгражданите си. Лестър от своя страна остава на 11-о място във Висшата лига и ще доиграе сезона без претенции за своето класиране.