Тотнъм изглежда като нов отбор при Моуриньо, помете Бърнли с 5:0

Снимка: Gulliver/GettyImages

2464 0

Отборът на Тотнъм изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона. „Шпорите“ спечелиха домакинството си на Бърнли с 5:0. Два гола за победата отбеляза Хари Кейн, а по едно попадение добавиха Лукас Моура, Хюн-Мин Сон и Муса Сисоко. Жозе Моуриньо бе извършил една принудителна промяна в състава си, след като контузеният Хари Уинкс е заменен от Ерик Дайър. Шон Дайш пък бе сменил трима играчи от стартовия състав срещу Манчестър Сити, като Роби Брейди, Джей Родригес и Матю Лоутън влизат на местата на Аарън Ленън, Дани Дринкуотър и Фил Бардсли.

Началото на срещата бе ударно за домакините. В 5-тата минута Тотнъм достигнаха до откриване на резултата, след като Хари Кейн получи пас от Хюн-Мин Сон и английският капитан не пропусна да реализира – 1:0! 4 минути по-късно отбраната на Бърнли бе хваната неподготвена за втори път. Този път Лукас Моура бе авторът на попадението, като Деле Али се отчете с асистенция – 2:0! По този начин Деле Али вече бе въвлечен в 6 гола в 5 мача под ръководството на Жозе Моуриньо. В 32-рата минута абсолютно всичко в срещата откъм интрига приключи. Хюн-Мин Сон получи чудесен пас от левия бек Ян Вертонген и след страхотна самостоятелна акция кореецът оформи футболната класика – 3:0!

Разгромът за Бърнли стана пълен в началото на втората част. В 54-тата минута Хари Кейн отбеляза втория си гол в срещата и Тотнъм затвърди страхотното си представяне в днешния ден – 4:0! До края на срещата имаше време за още голове. В 74-тата минута резултатът стана 5:0! Муса Сисоко също намери място сред голмайсторите, след като получи пас от Хари Кейн и стана поредният футболист, вкарал топката във вратата на Ник Поуп. До края на срещата Моуриньо използва възможността да пусне в игра някои от младите момчета в тима.

Така Тотнъм записа 3-ти успех от 4 срещи под ръководството на Жозе Моуриньо във Висшата лига. Успехът означава, че Тотнъм вече са на 5-тата позиция в подреждането в Премиър лийг, на 6 точки от 4-тия Челси, който загуби срещата си срещу Евертън по-рано днес. Бърнли записват 3-та поредна загуба и остават на 13-тата позиция в подреждането с актив от 18 пункта.