Тоталният футбол на Клоп прати Ливърпул на върха във Висшата лига

1611 0

Ливъпрул отново е №1 в английската Висша лига. Мърисайдци се изкачиха на първото място по възможно най-убедителния начин, след като разбиха Уотфорд с 6:1 на "Анфийлд" и изпревариха Челси в подреждането.

"Червените" демонстрираха отлично настроение от самото начало и беше въпрос на време да падне първия гол. Това стана факт в 27', когато Коутиньо намери отлично Садио Мане и бившият ас на Саутхямптън реализира за 1:0.

Той зададе тон и до края на полувремето паднаха още два гола, дело на Коутиньо и Джан.

След почивката нищо на терена не се промени. Фирмино (57) и Мане (60) направиха резултата 5:0 за домакините преди 15 минути преди края Янмаат да вкара почетния гол за "стършелите".

Резервата Жорджиньо Вайналдум, завърнал се след контузия, вкара за крайното 6:1, а Ливърпул събра 26 точки, за да оглави еднолично класирането в Англия.

Освен това след головия рецитал мърсисайдци са първият отбор, който стига головата граница от 30, а това стана за едва 11 кръга.