Събитие в Премиършип - Ливърпул победи

5286 0

Отборът на Ливърпул победи като домакин Уест Бромич с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Висшата лига на Англия. Съперникът на Лудогорец в Шампионската лига взе първа победа от 13 август, но не впечатли с играта си.

Първото полувреме премина в типичния стил за домакините под ръководството на Брендън Роджърс. Много подавания и малко голови положения. При единственото такова Ливърпул поведе с първия гол на Адам Лалана за тима. Той направи двойно подаване с Джордан Хендерсън и стреля точно в ъгъла за 1:0 в 45-ата минута.

Уест Бромич изравни с гол от дузпа на Саидо Берахино в 56-ата минута. Новото попълнение Деян Ловрен фаулира Берахино за наказателния удар.

В 61-ата минута друг англичанин - Джордан Хендерсън вкара за 2:0 след пас на Рахим Стърлинг.

Ливърпул вече е шести в класирането, докато "дроздовете" са 13-и.