"Светците" спряха черна серия срещу Евертън

1233 0

Саутхемптън победи у дома Евертън с 3:0, с което спря черната си серия от 5 поредни мача без победа във Висшата лига. Загубата пък бе трета в последните пет мача на "карамелите".

Мачът се разви злощастно за Ромелу Лукаку, като вместо да вкара в противниковата врата, нападателят прати топката в своята в 38-ата минута. Саутхемптън се възползва от това и през втората част закова още едно попадение, дело на Грациано Пеле. Италианецът бе съобразителен в наказателното поле и простреля вратата на Хауърд точно в средата. В 83-ата минута Мая Йошида окончателно довърши Еверън, реализирайки с глава в десния ъгъл за класическото 3:0.

Двата отбора не промениха позициите си, като Саутхемптън остана пети с 29 точки, а тимът от Ливърпул - десети с осем по-малко.