Стоук се справи със Суонзи като гост

Снимка: Gulliver/ Getty Images

715 0

Стоук Сити спечели гостуването си на Суонзи в последния мач от кръга в английската Висша лига. Двубоят, който се изигра късно снощи, завърши при резултат 1:0 в полза на "грънчарите".

Единственото попадение в срещата дойде в самото начало на мача. В четвъртата минута Ашли Уилямс извърши нарушение срещу футболист на гостите и реферът посочи бялата точка. Боян Къркич не сбърка и даде аванс на своя тим.

Двата тима продължиха да атакуват вратата на съперника и всеки от тях имаше добри голови положения.

Малко след началото на второто полувреме Чарли Адам успя да вкара, но попадението му бе отменено заради засада.

След този мач Стоук Сити има актив от 12 точки и заема 11-тото място във временното класиране. Суонзи е с две по-малко на 14-тата позиция.