С класика Арсенал измести Юнайтед от второто място

873 0

Арсенал записа класическа победа в гостуването си на Уотфорд в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Успехът изкачи "артилеристите" до второто място в класирането, от което те изместиха Манчестър Юнайтед.

Арсенал се впусна в търсене на попадение почти от първата минута. В 29-ата минута Рамзи пропусна да открие, не намирайки целта от близко разстояние. "Топчиите" успяха да поведат едва в 62-ата минута - Месут Йозил пусна извеждащ пас към Алексис Санчес, който не сгреши - 1:0.

Пет минути по-късно Арсенал удвои преднината си. Отново Йозил направи подаване, този път на Оливие Жиру, който отблизо прати топката под напречната греда на Еурелио Гомес.

Третият гол падна в 74-ата минута, като изстрел на Рамзи рикошира в играч на Уотфорд и влетя във вратата на Гомес. В 83-ата минута гостите можеха да вкарат и четвърто попадение, но стражът на Уотфорд успя да избие изстрел на Жиру с глава.

След победата Арсенал има 19 точки, колкото и Юнайтед, но с по-добра голова разлика. Уотфорд е 14-и с 10 точки.