Стоук обезвреди Юнайтед и гарантира уволнението на Ван Гаал

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1098 0

Стоук Сити гарантира уволнението на Луис Ван Гаал от поста "мениджър" на Манчестър Юнайтед, след като "грънчарите" удариха "червените дяволи" с 2:0 на "Британия Стейдиъм" в първи мач от програмата на "Боксинг дей".

Още през първото полувреме мачът беше решен, след като Боян Къркич успя да реализира на празна врата след впечатляваща атака на домакините в 19'. Асистенцията за първото попадение беше дело на Глен Джонсън.

Само 7 минути по-късно Марко Арнаутович блесна с феноменален гол. Къркич пробва късмета си от пряк свободен удар, но топката срещна стената. Той пусна за Арнаутович, който с прекрасен удар разстреля Де Хеа от около 20 метра.

През второто полувреме Манчестър Юнайтед имаше доста шансове да се върне в мача, но Рууни, Мата и най-вече Фелайни пропуснаха страхотни шансове, като това почти гарантирано ще изхвърли Луис Ван Гаал от Манчестър Юнайтед.

"Червените дяволи" вече са на 6-о място, като имат 29 точки, а до края на кръга могат да паднат и на по-ниско място.