След загубата от Тотнъм: Манчестър Сити си изля гнева върху Норич

1572 0

Английският шампион Манчестър Сити разгроми Норич с 5:0 като домакин в мач от втория кръг на новия сезон във Висшата лига. "Небесносините" записаха първа победа, след като в първия кръг загубиха като гост на Тотнъм.

След само седем минути игра вратарят Тим Крул си отбеляза автогол. В 16-ата минута гол на Манчестър Сити бе отменен от ВАР заради нарушение. В 22-ата минута 100-милионната покупка на "гражданите" Джак Грийлиш вкара първото си попадение за новия си клуб.

След почивката по едно попадение добавиха Емерик Лапорт, Рахим Стърлинг и Рияд Марез. Това бе втора загуба за Норич от началото на кампанията, след като отстъпи с 0:3 и от Ливърпул в първия кръг. В третия кръг Манчестър Сити се изправя срещу Арсенал, а "канарчетата" - срещу Лестър.