След 23 години чакане: Нотингам Форест вкара гол във Висшата лига - и то победен! (ВИДЕО)

1148 0

След 23-годишно чакане английският тим Нотингам Форест отбеляза гол във Висшата лига! Двукратните носители на Купата на европейските шампиони се завърнаха в английския елит през този сезон и записаха първата си победа - с минималното 1:0 над Уест Хям като домакин в мач от втория кръг.

Нотингам започна с поражение от Нюкасъл с 2:0 миналата седмица, но сега възпитаниците на Стив Купър победиха един от най-силните отбори във Висшата лига. Историческият гол за Нотингам отбеляза Тайво Авонии в продължението на първата част.

Две минути преди гола на Авонии Мохамед Саид Бенрама отбеляза гол във вратата на Нотингам, който бе отменен от ВАР заради нарушение. След почивката "чуковете" можеха да изравнят резултата от дузпа, но ударът на Деклан Райс бе спасен от преотстъпения от Манчестър Юнайтед страж Дийн Хендерсън.

Нотингам удържа минималния си аванс до последния съдийски сигнал и постигна първата си победа във Висшата лига след две десетилетия скитане из по-долните нива на английския футбол. Насладете се на първия гол на Нотингам в Премиър лийг във видеото: