Сити вкара на Фулъм 3 гола за 14 минути и стана недосегаем за преследване

1428 0

Манчестър Сити взе поредната си победа през този сезон във Висшата лига и вече води пред втория в класирането Манчестър Юнайтед със 17 точки. Тази вечер "гражданите" победиха по класически начин Фулъм като гост, вкарвайки 3 гола за 14 минути. Те бяха дело на Джон Стоунс, Габриел Жезус и Серхио Агуеро (дузпа).

Тимът на Хосеп Гуардиола откри резултата в 47-ата минута, когато Жоао Кансело изпълни пряк свободен удар, Джон Стоунс засече и прати топката в долния десен ъгъл на Алфонс Ареола. Девет минути по-късно Фулъм сгреши в отбрана, а дебнещият Габриел Жезус с мощен удар от границата н наказателното поле наказа "котиджърс" за това.

Крайното 3:0 оформи Серхио Агуеро в 60' от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за нарушение на Адарабийойо в наказателното поле. Аржентинецът изпълни ниско вдясно и не остави никакъв шанс на френския вратар - 3:0.

Манчестър Сити е убедителен лидер в английското първенство, но най-близкият им преследвач Манчестър Юнайтед има 2 мача по-малко. Тази победа бе 22-ра за "гражданите" в 28 изминали кръга. Фулъм се намира на 18-а позиция с 26 спечелени точки.