Сити се изкачи на върха във временното класиране след 4:0 над Кристъл Палас

823 0

Манчестър Сити победи като домакин Кристал Палас с 4:0 и излезе начело на временното класирането във Висшата лига.

"Гражданите" победиха убедително съперника си, без да срещнат затрудения. В 22-та минута домакините поведоха с 1:0, Фабиан Делф реализира попадение от над 25 метра. 4 минути преди края на първото полувреме Агуеро увеличи преднината за своя тим и така Сити се оттегли на почивката с удобна преднина.

В 68-та минута отново Агуеро отбеляза, след асистенция на Кевин де Брюин и реализира за 3:0. Крайният резултат оформи Давид Силва, след прекрасно подаване от страна на Агуеро.

С този успех Сити са лидер във временното класиране с актив от 43 точки, а Кристъл Палас е на осма позиция с 31. Арсенал и Лестър имат същия актив от точки като "гражданите", но са с мач по-малко.