Шумните "граждани" умълчаха "Олд Трафорд" и вече гледат към финала

7826 0

Носителят на Купата на Лигата Манчестър Сити направи важна крачка към защитата на трофея, след като постигна убедителна победа над градския си съперник Манчестър Юнайтед. "Гражданите" надиграха "червените дяволи" с 1:3 като гости в първи полуфинален сблъсък от надпреварата.
Двубоят започна ужасяващо за домакините от "Олд Трафорд" и кошмарно за тяхната защита. В рамките на само 20 минути през първата част "дяволите" допуснаха три попадения в мрежата си, а можеха да регистрират поне още три, ако не бяха намесите на Давид Де Хеа и пропуските на Рахим Стърлинг.
Второто полувреме също започна колебливо за "червените", а Сити продължи да атакува, но и да пропуска добрите си положения. В 70-ата минута домакините се възползваха от бърза контраатака, която завърши с гол на Маркъс Рашфорд. До края на мача "дяволите" заиграха една идея по-добре, но не достатъчно, за да намалят още разликата в резултата преди реванша на "Етихад" в края на месеца.

Първо полувреме

В откриващите 15 минути на срещата не се стигна до особено опасни положения пред двете врати. Маркъс Рашфорд успя да осъществи добър пробив в наказателното поле на "небесносините", но подаването му бе спряно от защитата на гостите. Сити пък взеха контрола на топката в свои ръце и започнаха да разиграват в по-продължителни периоди.

В 17-ата минута "гражданите" откриха резултата. Кайл Уокър проби по десния фланг, за да увлече двама футболисти на "червените" със себе си. Последва подаване към свободния Бернардо Силва, който си нагласи топката за стрелба и с превъзходен удар извън наказателното поле намери горния ъгъл на вратата, за да не остави шансове на Де Хеа - 0:1.

Седем минути по-късно отново Уокър можеше да се превърне в асистент за своя отбор. Крайният бранител проби по десния фланг, хитро изчака включването на Стърлинг и му подаде. Ударът на крилото обаче бе блокирано от играч на "дяволите" току пред вратата на Де Хеа, за да бъде избегнат втори гол в срещата.

В 33-ата минута Бернардо Силва хвана отбраната на "червените" в крачка в средата на терена и веднага пусна извеждащо подаване към Рияд Марез. Алжирецът се измъкна зад играчите на "дяволите" и се оказа очи в очи с Де Хеа, за да го преодолее с лекота и да се разпише на празна врата - 0:2.

Малко преди края на първата част Манчестър Сити стигна и до трети гол. След бърза контраатака Кевин де Бройне елиминира противников защитник, за да си осигури позиция за стрелба към Де Хеа. Испанският страж успя да спаси тежкия удар на белгиеца, но топката скоростно пое към тялото на Андреас Перейра, който си отбеляза автогол - 0:3.

Малко по-късно Бернардо Силва пропусна да направи резултата още по-разгромен, след като стреля от непосредствена близост до вратата, но Де Хеа успя да спаси. Страничният арбитър беше вдигнал и флаг за засада, но на повторенията се видя, че такава нямаше. Малко по-късно последваха два чисти пропуска на Рахим Стърлинг, който можеше да превърне мача в кошмар за домакините, но се провали.

Второ полувреме

През втората част футболистите на Манчестър Юнайтед продължиха да изглеждат все така обезверени. Хъсът и желанието за игра липсваше и закономерно не се стигна до опасни положения пред вратата на Браво. Вместо това Манчестър Сити продължи да атакува и да създава опасни ситуации за гол, но не успя да ги оползотвори.

В 69-ата минута Рияд Марез отново осъществи пробив през отбраната на "червените", за да си осигури позиция за удар. Алжирецът стреля опасно към далечния ъгъл на вратата, но Давид Де Хеа успя да избие с крак.

Секунди по-късно Манчестър Юнайтед успя да върне едно попадение след бърза контраатака. Маркъс Рашфорд бе изведен сам срещу Клаудио Браво, като не допусна грешка и прати топката покрай вратаря - 1:3.

Преди срещата:

Защитаващият трофея си от миналата година Манчестър Сити ще трябва да се справи със съпротивата на Манчестър Юнайтед, ако иска да си осигури нов шанс да спечели трофея. Шампионът на Англия определено влиза като фаворит в срещата, но в подобни турнири и дербита формата остава на заден план.

Мениджърът на домакините Оле Гунар Солскяер е изправен пред сериозни кадрови проблеми. За "дяволите" няма да могат да играят контузените Погба, Баи, Фосу-Менса, Рохо, Мактоминей и Туанзебе, а други четирима са под въпрос - Лингард, Марсиал, Шоу и Магуайър. За Сити отсъства Сане, а Лапорт е под въпрос. В другия полуфинален сблъсък ще се изправят отборите на Лестър и Астън Вила, които играят утре вечер.

СЪСТАВИ

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Джоунс, Линдельоф, Уилямс, Фред, Перейра, Джеймс, Лингард, Рашфорд, Грийнууд

Манчестър Сити: Браво, Уокър, Отаменди, Фернандиньо, Менди, Родри, Гюндоган, Марез, Де Бройне, Бернардо, Стърлинг