Шоу на Сон, а Тотнъм разката Астън Вила като гост

Снимка: Gulliver/GettyImages

1529 0

Тотнъм Хотспър продължава похода си към финиширане в Топ 4 на Англия. В мач от 32-ия кръг лондончани разбиха с 4:0 Астън Вила като гост в Бирмингам и дръпнаха пред преследвачите, заемайки четвъртото място във временното класиране.

Головата феерия на „Вила Парк“ за лондончани започна още в третата минута, когато Хюн-мин Сон даде аванс на своя тим и този гол раздели двата тима до почивката.

През втората част отборът на Антонио Конте се развихри, а Деян Кулушевски удвои в 50-ата минута, а четвърт час по-късно Сон вкара втория си гол в съботната вечер, за да може в 71-ата да оформи своя хеттрик срещу отбора, воден от Стивън Джерард.

Неприятната вест за Конте е, че Мат Дохърти напусна с контузия, а ирландският бранител бе сменен от Серхио Регийон. С победата Тотнъм остана четвърти и вече е с 57 точки, три пред петия Арсенал, който обаче е и с мач пасив. Астън Вила пък записа четвърта поредна загуба и е на 12-ото място с 36 точки.