Саутхямптън влетя в 2022 с разгром във Висшата лига

1683 0

Отборът на Саутхямптън разгроми Брентфорд с 4:1 като домакин в първия си мач от Висшата лига през новата 2022 година. В отложен мач "светците" не оставиха никакви шансове на своя съперник и дори го изпревариха в подреждането в първенството.

След само пет минути игра Ян Беднарек откри за домакините. В средата на частта Виталий Янелт изравни за Брентфорд, но в 37-ата минута Алваро Фернандес си отбеляза автогол и Саутхямптън отново излезе напред в резултата.

Четири минути след почивката Армандо Броя вкара трето попадение за Саутхямптън, а в 70-ата минута Че Адамс сложи точка на спора с четвърти гол в мрежата на Брентфорд. Победата изкачи Саутхямптън да 11-ото място с 24 пункта - с една повече от 13-ия Брентфорд.