Саутхемптън разяри Тотнъм и ги изстреля на върха във Висшата лига

2071 0

Тотнъм започна ударно новия сезон във Висшата лига, надделявайки у дома над Саутхемптън с 4:1. Победата изпрати "шпорите" на върха в класирането временно.

"Светците" подразниха домакините с попадение в 12-ата минута, когато Уорд-Прайс прати удар от движение в горния им ляв ъгъл. Асистенцията беше на Муса Дженепо.

Девет минути по-късно Тотнъм се върна в мача, след като Раян Сесеньон бе намерен от Кулушевски в наказателното поле и с удар отблизо с глава изравни. В 31' "шпорите" успяха да поведат, като Хюн Мин Сон центрира в наказателното поле, а Ерик Дайър насочи прецизно и преодоля вратаря за 2:1.

Тотнъм продължи да наказва съперника си и след почивката. 15 минути след подновяването на играта Саутхемптън бе принуден да си отбележи автогол - Мохамед Салису опита да избие след центриране, но матира собствения си вратар за 3:1. Три минути по-късно Кулушевски се разписа сам с удар по трева след чудесно центриране в пеналтерията за 4:1.