Салах преобразил визията си и счупил каръка по време на Ливърпул - Нюкасъл

3784 0

Египетската легенда Мохамед Салах изживя прелюбопитно начало на 2024 година. В крайна сметка обаче за пореден път се превърна в големия герой за Ливърпул. Със съотборниците си се наложиха с 4:2 над Нюкасъл.

От 10 пропуснати дузпи на Ливърпул - 4 от тях са на Салах

Всичките попадения паднаха през втората част, а още в средата на първото полувреме именно африканецът пропусна първата голяма възможност за своите. Той се нагърби с изпълнението на дузпа, но стреля в центъра на вратата и Дубравка се справи.

Вярва ли Салах в промяната на бутонките

През втората част на някои фенове им направи впечатление, че египтянинът сменил бутонките си, но той каза, че няма нищо символично във възхода след това:

"Не е суеверие, защото играя с много обувки. Но когато почувствам, че ще играя с главата ми, сменям обувките".

И без значение дали е от калеврите или става въпрос за просто стечение на обстоятелства - Салах беше №1 след почивката. Той първо откри, а после вкара от втория опит от бялата точка и даде асистенция.

По този начин дели върха сред голмайсторите с Ерлинг Холанд (14 гола) и е първи по асистенции с 8. Вижте пропуснатата дузпа на Салах!

Легенда на Висшата лига посочи най-важния футболист за Ливърпул след Салах

Купата на африканските нации оказва голямо влияние върху Висшата лига, Ливърпул ще е най-засегнат