С първа победа Клоп класира Ливърпул напред за Купата (ВИДЕО)

895 0

Ливърпул продължава в четвъртфиналите на Купата на Лигата в Англия, след като отстрани Борнемут. "Червените" победиха с 1:0 на своя "Анфийлд", което бе и първи успех за тима под ръководството на новия мениджър Юрген Клоп.

Подобно на доста от колегите си, водещи тимове от Висшата лига, в турнира германецът даде шанс на доста играчи, които не попадат сред титулярите често.

Единственото попадение падна в 17-ата минута. Тогава Ориги нахлу отдясно и подаде на Фирмино, който изведе добре Тейшейра, а той стреля с пета покрай вратаря. Топката бе спряна пред голлинията, но Натаниъл Клайн успя да се добере до нея и да опъне мрежата на стража на Борнемут.

В същото време и Манчестър Сити успя да си осигури нов мач в надпреварата. "Гражданите" набиха Кристъл Палас с 5:1 с голове на Бони, Де Брюин, Яя Туре, Гарсия Алонсо о Ихеаначо.