С успех над изпадащ Челси дръпна с 5 места във Висшата лига

914 0

Челси записа първа победа в последните си три мача и трета от началото на сезона във Висшата лига. "Сините" се наложиха с 2:0 над изпадащия към момента Астън Вила в мач от 9-ия кръг на шампионата. Така лондончани се изкачиха от 16-а до 11-а позиция в класирането.

Тимът на Жозе Моуриньо започна неубедително, но постепенно намери себе си. Вила показа зъби в първите минути.

Челси откри в 34-ата минута, след грешка на съперника. Уилиан открадна топката след неуспешен опит на Лескът и Гузан да комбинират и излезе сам срещу вратаря, след което пусна към Диего Коща. Нападателят не сгреши на празна врата - 1:0.

В 54-ата минута Фабрегас пусна отличен пас към Коща, който финтира Ричардс и стреля. Топката рикошира в Алан Хътън и влезе във вратата на Гузан за втори път.

Загубата остави Астън Вила на 18-а позиция - в зоната на изпадащите.