С два бързи гола Кристъл Палас шокира Челси на "Стамфорд Бридж"

Снимка: Getty Images / Guliver

1258 0

Отборът на Кристъл Палас постигна много престижна победа, след като се наложи с 2:1 като гост над лидера Челси в мач от 30-я кръг на английската Висша лига.

Още от първите минути "сините" заиграха в търсене на ранен гол и той дойде в 5'. Еден Азар получи отляво и видя влизащия на скорост Сеск Фабрегас. Белгиецът комбинира със съотборника си и той не сгреши - 1:0.

В рамките на само 2' обаче гостите обърнаха развоя на мача. Първо Вилфред Заха, а след това и другият нападател - Кристиан Бентеке, се разписаха, за да дадат преднина на своите.

През втората част момчетата на Антонио Конте бях по-дейни на "Стамфорд Бридж", но така и не успяха да стигнат до победата. В даденото 7-минутно продължение, Заха пропусна чудесна възможност да довърши лондончани с трети гол във вратата им.

С тази победа гостите събраха 31 точки и са 15-ти, а Челси остава лидер с 69 пункта.