Роджърс: Печелим по навик

1215 0

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс вярва, че способността на негови отбор да „печели по навик” е довела до трудната победа над Болтън в преиграването от четвъртия кръг на ФА Къп.

Само пет минути преди края на двубоя Ливърпул все още изоставаше в резултата след гол от дузпа на Ейдур Гудьонсен. Чаканият изравнителен гол дойде от Рахим Стърлинг, преди Коутиньо да отбележи победното попадение в продължението на двубоя.

Болтън остана с човек по-малко 25 минути преди последния съдийски сигнал и се защитаваше добре почти до края.

След срещата мениджърът на „мърсисайдци” не скри своето задоволство от играта на ръководения от него отбор.

„Не може да се постави под въпрос характерът на тима. Момчетата показаха силна психика. Дори при 1-0 аз очаквах да спечелим този двубой. Доверието ми към играчите е много високо”, казва Роджърс, цитиран от "ПА Спорт”

„Показахме хладнокръвие след отсъдената несъществуваща дузпа. Отбелязахме 2 гола, а можехме да реализираме и повече", допълни той.