Инфарктен обрат за Ливърпул във ФА Къп

Снимка: Getty images/Gulliver

1509 0

Георги Илиев изгледа от резервната скамейка как новият му отбор Болтън претърпя драматичен обрат от Ливърпул в турнира за ФА Къп и загуби с 1:2.

Голът вкара Гудьонсон от спорна дузпа в 58-ата минута.

Рахим Стърлинг изравни в 86-ата минута, а Коутиньо в добавеното време донесе победата на "мърсисайдци", които в този мач удариха и три греди.

Уондърърс играха повече от 20 минути с човек по-малко след като Данс си издейства втори жълт картон.

В началото на мача Ливърпул владееха повече топката и не оставяха шансове на противника сериозно да застраши вратата им.

В 15-ата минута Болтън вдигнаха оборотите и започнаха да притесняват защитата на мърсисайдци.

Двубоят предлагаше положения пред двете наказателни полета, а в 30 тата минута Стърлинг разтресе горната греда на домакините с изстрел около точката за дузпа.

Както и през първото полувреме, след подновяване на играта, Ливърпул започнаха вихрено и пресираха противника.

Зак Клъф издейства дузпа за домакините, след като нахлу в наказателното поле и потърси съприкосновение със защитниците на „мърсисайдци”. Въпреки исканията на играчите на Ливърпул за картон за симулация, съдията посочи бялата точка. Гудьонсен бе безкомпромисен и Болтън поведе в 58-ата минута с 1:0.

В 66-ата минута Нийл Данс остави отбора си с човек по-малко след втори жълт картон, заради грубо влизане в центъра на терена.

След изгонването му Ливърпул затегнаха хватката. В 75-ата минута гредата за втори път спаси Уондърърс след изстрел на Хендерсън извън наказателното поле, рикоширал в гърба на защитник на домакините.

Трета греда на сметката на Ливърпул записа Емре Чан. След топовният му изстрел от 20 метра, вратарят отклони топката, която срещна горната греда.

Пресата на „червените” все пак даде резултат. След извеждащ пас на Чан, Стърлинг, от границите на наказателното поле, с воле изравни резултата в 86-ата минута. 1:1.

В първата минута на петминутното продължение Коутиньо изстреля страхотен фалцов удар от 25 метра. Топката удари отново горната греда, но този път тупна зад голлинията, а Ливърпул постигна пълен обрат – 1:2.

Това бе достатъчно за "мърсисайдци" да продължат напред в турнира.

В петия кръг Ливърпул ще се изправи срещу тима на Кристъл Палас.