Разгром качи поне за нощ Манчестър Юнайтед в топ 4 (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/GettyImages

1898 0

Манчестър Юнайтед не срещна никакви проблеми в гостуването си на Фулъм в първия мач от 26-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" треснаха с 3:0 отбора от дъното на таблицата и поне за 24 часа ще останат в топ 4 в Англия.

Попаденията за гостите бяха дело на Пол Погба (14', 65') и Антони Марсиал (23'). Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер събраха 51 точки, с 1 повече от Челси, който утре играе с Манчестър Сити на "Етихад". Фулъм остава на 19-ата позиция и има реална опасност да се върне в Чемпиъншип.

ЛЕГЕНДА НА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД СТАВА СПОРТЕН ДИРЕКТОР НА КЛУБА?

Манчестър Юнайтед беше по-силният и по-активен мач през целия двубой. Те успяха да поведат още в 14-ата минута, когато Марсиал намери Погба в наказателното поле и халфът с прецизен удар прати топката в левия ъгъл на Рико.
Само 9 минути по-късно "червените дяволи" удвоиха преднината си благодарение на гол на Марсиал. Той направи впечатляващ пробив и с изстрел от вътрешността на наказателното поле превзе долния десен ъгъл на вратаря на Фулъм.
Юнайтед каза последната си дума в 65-ата минута, когато Льо Маршо игра непозволено и реферът на двубоя отсъди дузпа. С изпълнението ѝ се нае Погба, който стреля неспасяемо покрай Серхио Рико за 3:0.