Разгеле: Погба и Златан се събудиха, Юнайтед гази, но последния

Снимка: Guliver/Getty Images

1181 0

Манчестър Юнайтед най-накрая се върна на пътя на победите и Жозе Моуриньо поне за кратко не е преследван от буреносни облаци. "Червените дяволи" сразиха с 3:1 като гости последния в таблицата Суонси, а голмайстори станаха най-критикуваните звезди Пол Погба и Златан Ибрахимович.

Французинът откри резултата в 15-ата минута с фантастично воле от дъгата на наказателното поле, а в 21-ата минута Уейн Рууни предостави топката горе-долу на същата позиция за Ибрахимович.

Отлично докосване на шведа му освободи пространство за изстрел и той бе точен за първи път във Висшата лига от поражението от Манчестър Сити (1:2). Голът на Златан бе номер 25 000 в историята на английския елит, а в 33-ата той се разписа отново след пас на Рууни за 0:3.

Второто му попадение пък бе 400-ното в клубната му кариера, така че той записа още един юбилей.

В 69-ата минута Ван дер Хоорн се разписа за крайното 1:3, но Суонси бе далеч от истината в този мач и се отърва доста леко.

Манчестър Юнайтед вече има 18 точки и заема шеста позиция, като след издънките на отборите над него вече изостава с по-малко от конкурентите си за зона "Шампионска лига".

Новият лидер е Ливърпул с 26 точки, следван от Челси с 25, Манчестър Сити и Арсенал с 24, а Тотнъм е с 21.