Опашкар спъна Ливърпул в надпреварата за титлата във Висшата лига

1121 0

Английският шампион Ливърпул не успя да спечели гостуването си на Фулъм след равенство 1:1 в мач от 12-тия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци изоставаха резултата почти до края на мача, но все пак успяха да се преборят за точката и да избегнат втора загуба за сезона.

"Котиджърс" наложиха изключително високо темпо в началото на мача, което остави Ливърпул без отговор. В 25-ата минута домакините закономерно откриха резултата чрез Рийд, който се възползва от асистенция на Люкман.

През втората част Ливърпул се опита да отговори, но трудно стигаше до голови положения пред вратата на Фулъм. В 79-ата минута "червените" спечелиха дузпа и Мохамед Салах успя да изравни с гол от бялата точка, който пък позволи на Ливърпул да се изравни по точки с лидера Тотнъм - по 25. Фулъм е 17-ти с 8 пункта.