Обрати, голове и един изпаднал в интересен следобед с марка Висша лига

1439 0

Следобедните мaчове от 35-я кръг на английската Висша лига - тази събота (30.04), бяха изпълнени с много борба, голове и немалка доза емоции.

АСТЪН ВИЛА - НОРИЧ

Тимът, воден от Стивън Джерард продължава с опитите си за влизане в квалификациите за Лигата на конференциите, докато Норич направи всичко възможно, за да предотврати изпадането, но неуспешно.

Астън Вила успя да си осигури трите точки у дома срещу Норич, побеждавайки с 2:0. Първият гол в мача бе отбелязан от Оли Уоткинс в края на първото полувреме със силен удар в наказателното поле, правейки Тим Крул безпомощен. Дани Ингс удвои преднината късно в добавеното време на втората част.

С днешната загуба стана ясно, че Норич ще заиграе във второто ниво на английския футбол - Чемпиъншип, през следващия сезон. Кампанията за "канарчетата" бе доста разочароваща. Дийн Хендерсън обаче ще направи всичко, за да върне тима на Норич обратно във Висшата лига.

Следващата седмица Астън Вила гостува на Бърнли, а Норич ще се изправи срещу Уест Хям.

САУТХЯМПТЪН - КРИСТЪЛ ПАЛАС

И двата тима вече мислят за следващия сезон, но продължават с опитите си за по-високо класиране в таблицата.

Кристъл Палас успя да сътвори пълен обрат като гост на Саутхямптън, печелейки с 2:1.

Ориол Ромеу откри резултата за домакините рано в 8-ата минута. Доминацията на гостите бе пълна и през втората част те нанесоха своя удар.

След час игра Ебречи Езе изравни резултата, а точка на спора сложи Уилфред Заха в 92-ата минута със страхотен удар извън наказателното поле, насочен в долния ляв ъгъл, а на вратата Фрейзър Фостър бе безпомощен.

След седмица тимът на Патрик Виейра посреща Уотфорд, а Саутхямптън гостува на Брентфорд.

УОТФОРД - БЪРНЛИ

Това бе много важен сблъсък в дъното на класирането, Бърнли прави всичко възможно да остане над зоната на изпадащите, а Уотфорд  все още има своите шансове за оставане във Висшата лига.

Двата тима не успяха да се победят, разделяйки си точките след равенство 1:1 в мач изпълнен с много борба и положения пред двете врати.

Първото попадение бе вкарано от Джеймс Тарковски в 8-ата минута, но в собствената му врата, след като се опита да попречи на удар, но за нещастие топката рикошира в него и влезе във вратата пазена от Ник Поуп.

Гостите обаче успяха да стигнат до пълен обрат късно в мача. Първо Джак Корк изравни в 83-ата минута, а четири по-късно Джош Браунхил разочарова феновете на домакините с попадение, което може да се очертае ключово за оставането на тима в елита.

След седмица Бърнли ще се изправи у дома срещу Астън Вила, а Уотфорд ще посрещне тима на Кристъл Палас.

УУЛВЪРХЯМПТЪН - БРАЙТЪН

Срещата между двата тима по-рано през сезона завърши с успех за домакините. Днес се готвеха за дубъл от победи над своя опонент, но гостите имаха други планове.

Брайтън надви Уулвърхямптън във визитата си на "Молиню" с 3:0 след страхотно изиграни 90 минути. Гостите тотално надиграха "вълците" във всяка една част на игрището и спокойно може да се каже, че заслужиха успеха.

Алексис МакАлистър откри резултата след изпълнение на дузпа в 42', като 10 минути по-рано пропусна такава. Леандро Трусар удвои преднината на гостите в 70-ата минута с плътен удар отдясно на наказателното поле. Ивс Бисума оформи крайното 3:0, с много красив гол, след удар по земя извън наказателното поле.

Следващата седмица тимът на Брайтън посреща Манчестър Юнайтед, а Уулвърхямптън ще се отправи към Лондон за гостуване на Челси.

По-рано през деня Ливърпул си осигури важни три точки в борбата за титлата. Ето какво се случи в мача на тима срещу Нюкасъл.