Нюкасъл би с разлика Вила като гост, но друга беше изненадата на вечерта (ВИДЕО)

1012 0

До любопитни развръзки се стигна във вторник вечер при част от срещите от Острова. Във Висшата лига се изиграха пет двубоя от 22-ия кръг. Сред сензациите на вечерта бяха Лутън Таун и Нюкасъл.

Брайтън за последно загуби от Марсилия

"Шапкарите" разпиляха с 4:0 Брайтън като домакини, а едно от попаденията на Лутън дори бе отменено заради засада. Така аутсайдерът, който се бори за оцеляването си в елита на Англия, няма загуба през 2024 г. Победителите дори напуснаха зоната на изпадащите.

Междувременно "свраките" се оказаха победителите в продължилото близо 100 минути съперничество от междинния кръг на Висшата лига. Нюкасъл се наложи над един от най-добрите домакини през сезона, макар че е сред най-слабите гости - борба между отбори на двете крайности.

Възпитаниците на Хау взеха аванс от 3:0 след по-малко от час игра - Шер вкара бързи попадения в 32' и 36', а Морено си вкара автогол в 52-ата минута. Почетният гол бе дело на Уоткинс в 71'. Сред притеснителните моменти за "свраките" бе контузията на Исак. Шведският национал напусна принудително в края на първата част.

Вила има равни точки с Манчестър Сити (43 т.) и е четвърти, но с два мача повече. Нюкасъл е седми с 32 пункта.