Арсенал остава до Ливърпул след успех при коварно гостуване преди дербито (ВИДЕО)

1776 0

Арсенал потрепери в добавеното време при гостуването на Нотингам Форест от 22-ия кръг на Висшата лига. "Топчиите" спечелиха ценните три точки с успех от 2:1, но драмата беше огромна в заключителните минути.

Арсенал само с една победа през годината

Причината за това беше попадението на Тайво Авонии, което бе преразгледано и не след дълго потвърдено от ВАР. По този начин домакините намалиха разликата.

Те изоставаха от 65-ата минута насам, когато Габриел Жезус откри за 1:0. Възпитаниците на Артета удариха за втори път след само 7' и изглеждаше, че контролираха случващото се на "Сити Граунд".

През последните 8 години отборите не спираха да си разменят победи и сега "топчиите" побеждават Нотингам в две поредни срещи за пръв път от 2016 г. насам. Второто попадение в срещата бе дело на Букайо Сака и с него той бе участвал в 14 гола за "топчиите" през сезона - повече от всеки негов съотборник.

Арсенал загря успешно за визитата на Ливърпул в неделя. Сега "топчиите" са втори с две точки по-малко и един изигран мач повече от лидера Ливърпул (48 т.). Това бе едва втора победа за столичани през календарната година, но е поредна.

Още: Микел Артета няма да напуска, НО: Специалистът обяви друга лоша новина за Арсенал

Слуховете разстроиха Микел Артета, треньорът на Арсенал даде категоричен отговор за бъдещето си

В Англия бързо опровергаха: Микел Артета няма да напуска Арсенал