Ново преиграване за ФА Къп, Ливърпул се провали на "Анфийлд"

Снимка: Getty images/Gulliver

1636 0

Отборът на Блекбърн геройски устиска 0:0 на "Анфийлд" и докара четвъртфиналният двубой за ФА Къп с Ливърпул до преиграване на свой терен.

Доминацията на „мърсисайдци” продължи през целия мач, но опонентите им имаха своите положения и на моменти бяха близо до това да изненадат "червените".

Принудителна смяна се наложи още в самото начало. Коло Туре замени Мартин Шкъртел, който се приземи лошо на глава и престоя около 7 минути на терена, докато му оказваха медицинска помощ.

След това „мърсисайдци” наложиха своята преса, която обаче не им донесе особени позитиви.

В 20-тата минута Лалана получи прекрасен пас и миг преди да стреля от малкото наказателно поле, бе изблъскан от Килгалън. Той претендираше за дузпа, но домакините получиха само корнер.

В 32-ата минута Конуей изпусна страхотна ситуация за Блекбърн. Той стреля от границата на наказателното поле, но за щастие на Ливърпул топката премина на сантиметри от сглобката.

Резервата Туре се възползва от центриране от пряк свободен удар в 33-ата минута. Той бе най-съобразителен, когато Стъридж спечели въздушния двубой и вкара, но бе зад защитата.

В 51-ата минута от първото полувреме Стъридж отправи страхотен диагонален изстрел, но вратаря на Блекбърн бе на мястото си изби в корнер.

Алекс Баптист от Блекбърн създаде най-чистото положение в началото на второто полувреме. С глава, в 49-ата минута, той намери центриране от корнер, а Миньоле с мъка изби от левия си ъгъл в нов корнер.

Коло Туре пък нацели левия страничен стълб след като се извиси при центриране в 60-ата минута.

След този момент „мърсисайдци” все повече затягаха примката си, но Блекбърн героически се бранеше.

Играта се пренесе изцяло пред вратата на гостите, но те успяха да устоят и оставиха всичко за преиграването, когато ще са пред своя публика.

Така от три изиграни мача от четвъртфиналите, два отиват на преиграване.

Първи това направиха Брадфорд и Рединг.

Сигурен полуфиналист е Астън Вила, който успя да излъже Уест Бромич.

Утре е перлата в четвъртфиналната фаза. На "Олд Трафорд" Манчестър Юнайтед приема Арсенал от 21:45.