Неубедителен Челси изстрада победата срещу Кристъл Палас

1172 0

Челси победи Кристъл Палас с резултат 1:0 в мач от 26-тия кръг на английската Висша лига. Момчетата на Томас Тухел не показаха най-доброто, на което са способни, но късен гол на Хаким Зиеш успя да измъкне "сините" и да донесе победата.

Първото полувреме разочарова с липсата на чисти положения и пред двете врати. Рюдигер, Пулишич и Зиеш имаха шансове за лондончани, но всичко минаваше далеч от целта. В края на полувремето Уилфред Заха излезе сам срещу Едуар Менди и стреля в аут.

През втората част Патрик Виера смени вратаря си, като пусна Джак Бътланд вместо Висенте Гуаита. В 75-ата минута Хаким Зиеш получи топката на границата на наказателното поле и с хубав удар я вкара. След намесата на VAR обаче голът беше отменен поради засада. Все пак в 89-ата минута Зиеш успя да изскочи зад защитата и изчака Джак Бътланд да плонжира, за да вкара за 1:0.

С победата Челси остава на трето място с актив от 50 точки. За "сините" предстои гостуване на Бърнли. Кристъл Палас е 11-ти с 26 точки.