Наказателната акция на Ричарлисон продължи, но бившият му отбор попари Тотнъм в края (ВИДЕО)

405 0

Тотнъм и Евертън не се победиха на "Гудисън Парк" в мач от 23-ия кръг на английската Висша лига. Двата тима завършиха при резултат 2:2 и си поделиха точките.

Евертън се измъкна у дома срещу Тотнъм

Развой на Евертън - Тотнъм

Още: Избралият Тотнъм пред Барселона с първи думи, разкри защо е казал "да" на "спърс" пред каталунците

Двубоят започна силно за лондончани, които наложиха своята доминация рано-рано. В 4-ата минута резултатът бе открит. Дестини Удоджи намери чудесно Ричарлисон, който от близка дистанция направи Джордан Пикфорд безпомощен за 1:0.

На домакините не им отне много време и съумяха да върнат едно попадение преди почивката. В 30' Джак Харисън центрира от корнер и след карамбол в наказателното поле Доминик Калвърт-Люин се разписа с глава, за да възстанови паритета 1:1.

До почивката падна още един гол. Чудесна атака на гостите завърши с брилянтно изпълнение извън наказателното поле на Ричарлисон, който вкара гол своя гол №9 в последните си 10 мача на Острова, а със своята асистенция - Джеймс Мадисън, вече има най-много (6) в топ 5 първенствата, когато "спърс" гостува.

Последната дума обаче имаше Евертън. Дълбоко в добавеното време на втората част Джаред Брантуайт вкара за 2:2 с глава. Попадението бе разгледано от ВАР, но от стаичката не видяха проблем и голът бе зачетен.

С подялбата на точките "шпорите" запазват четвъртата си позиция с актив от 44 точки. От другата страна, Евертън излиза от зоната на изпадащите с 19 пункта - толкова, колкото има и Лутън, но "шапкарите" са с по-лоша голова разлика и два мача по-малко.

Още: Ерик тен Хаг е доволен: Манчестър Юнайтед възнаграждава изгряваща звезда с нов контракт

Ако поеме Ливърпул, Шаби Алонсо ще води люти битки с приятеля си от детството - Артета