Най-добрите защити на Острова пуснаха по гол

1101 0

Челси запази интригата във Висшата лига след вчерашната издънка на шампиона Манчестър Сити срещу Бърнли. Тимът на Жозе Моуриньо записа домакинско равенство и завърши 1:1 срещу Саутхемптън в 29-ия кръг на Премиърлийг.

Двете най-силни защити във Висшата лига се пропукаха и допуснаха по гол във вратите си.

Коща (10`) и Тадич (17`) от дузпа вкараха единствените попадения в този интригуващ двубой.

Все пак Челси може да съжалява повече за загубата, защото допуснаха епизодична доминация на гостите, но така и не създадоха сериозни положения.

Домакините очаквано притиснаха съперника още със съдийския сигнал.

Диего Коща в 10-ата минута подпечата с гол предимството на домакините, след като с глава засече центриране на Иванович.

„Светците” опитаха веднага да се върнат мача, но Куртоа успя да избие силен шут на Тадич.

Саутхемптън допускаше домакинския натиск, докато Матич фаулира Мане в наказателното поле на домакините. Душан Тадич би инфарктно в средата. Куртоа удари топката с крака си, но в крайна сметка резултатът бе изравнен.

Голът обърка домакините, което позволи на Саутхемптън да ги пресира.

Минута по-късно след нов изстрел на Тадич, топката се отклони в ръката на Кейхил на метър пред наказателното поле, но съдията сметна, че авантажът е най-адекватното решение.

Нова опасна атака бе спряна заради засада на Шейлонг.

Челси отново изтръпна в 30-ата минута, когато Бъртранд и Куртоа дружно пресичаха пас от лявото крило към Тадич.

Изненадващо Саутхемптън си позволи да диктува мача и да тормози защитата на лондончани.

Развоят на събитията накара Моуриньо да забрави за навика си да се прибира в съблекалнята преди края на полувремето.

Лондончани се хвърлиха за нов голи 10 минути след подновяване на играта „светците” извадиха страхотен късмет, след поредица голови ситуации, предизвикани от Уилиям Азар, и Коща.

Гари Кейхил пожертвователно спаси опасен удар на Лонг, който остана непокрит в наказателно и опита от диагонал с бомбен изстрел на намери левия ъгъл на вратата на Челси.

С мач по-малко тимът на Жозе Моуриньо събира 64 точки и води с 6 пункта на втория Манчестър Сити.

Саутхемптън се изравнява с Тотнъм на 6-ото място с 51 точки и продължава битката си за излаз в Европа.