На този ден: Левандовски вкара 5 на Волфсбург, а днес отново играе срещу "вълците"

Снимка: Gulliver/Getty Images

1248 0

На този ден преди 2 години в мач от Бундеслигата Волфсбург водеше с 1:0 на Байерн след първите 45 минути, и то като гост. Никой обаче не предполагаше, че баварците ще опустошат "вълците", а главното действащо лице щеше да бъде Роберт Левандовски.

Той изравни резултата в 51', а само 9 минути по-късно на таблото пишеше 5:1 в полза на ФК Холивуд. И петте гола бяга дело на полския таран, който се превърна в играча, отбелязал 5 попадения за най-кратко време.

Точно две години след великата за Левандовски вечер Волфсбург отново се изправя на "Алианц Арена" срещу Байерн. Именно тази вечер "вълците" играят с шампионите и феновете на баварците разчитат, че Левандовски отново ще се развихри на същата дата срещу същия съперник.