На старта в Карабао Къп: Много дузпи и здрави издънки, Тотнъм и Лийдс са сред тях

2261 0

Тотнъм се прости с участието си в Карабао Къп през сезон 2023/24 още след първия си двубой! "Шпорите" отстъпиха след изпълнение на дузпи при визитата си на Фулъм.

Срещата в редовното време завърши при 1:1 след автогол на Ван де Вен в 19-тата минута и изравнителното попадение на Ричарлисон в 56-тата. При изпълнението на дузпи Санчес пропусна четвъртата за гостите и така домакините се класираха още след петото си изпълнение.

След дузпи отпадна и Лийдс, който се превърна в огромната сензация. Отпадналият от Висшата лига тим създаде цели 31 голови положения срещу четвъртодивизионния Солфърд, но така и не успя да победи в редовното време.

Всъщност той трябваше да навакса след откриващия гол на Смит в 34'. Изравнителният гол падна чрез Страйк едва в последния четвърт час и започнаха дузпите. За фаворита Рютер изпусна още третия опит, а Солфърд изпусна да се класира безпроблемно заради МакЛенън при решаващото пето изпълнение.

Така в крайна сметка Шакълтън изтърва десетия опит за Лийдс и Ашли вкара гола за успеха. Това е най-високото класиране на тима от Лига 2 в турнира.

Междувременно Кристал Палас би като гости с 4:2 Плимут, а Уулвърхямптън с 5:0 спечели домакинството си на Блекпул.